Skip to main content

Testovaná rozmanitost: omezovače otevření od společnosti Roto

Leinfelden-Echterdingen Ve stále větším množství specifikací se objevuje požadavek na výrobce hliníkových oken související s dodáním oken nebo větracích klapek s testovaným omezovačem otevření. Zpracovatelé osvědčených řad kování „Roto AL" a „Roto AL Designo" tak mohou těžit z neustále se rozšiřujícího programu robustních omezovačů otevření, které jsou vhodné i pro okna ve veřejných budovách nebo v místnostech se střídajícími se uživateli, jako jsou hotely a nemocnice. Širokou škálu aplikací již nabízejí omezovače ze standardního programu. Na mediálním portálu okenní a dveřní techniky Roto je nyní k dispozici informativní prezentace o portfoliu omezovačů otevření.

Standardní řešení a řešení na míru

Pokud má zákazník speciální požadavky na omezovač otevření, které nelze pokrýt produkty ze standardního programu, odborníci společnosti Roto Object Business prověří možná alternativní řešení. Mohou čerpat z různých speciálních omezovačů otevření, které již v ift Rosenheim úspěšně prošly testováním výrobků podle DIN EN 13126-5, aplikace 5/6. Tyto omezovače otevření a rozsah jejich použití jsou rovněž představeny v digitální prezentaci.

Služby související s projekty

Společnost Roto Object Business podporuje na základě požadavku výrobce hliníkových oken od fáze návrhu a prototypu až po včasnou dodávku a montáž výrobků. V závislosti na šířce a montážní hloubce křídla, požadované šířce otvírání a obecných podmínkách na stavbě, vyvíjí tým odborníků optimální řešení pro omezení otevření, které vyhovuje každému profilovému systému. Vývoj výrobků usiluje o dosažení optimálního snadného použití, atraktivního designu a nejvyšších bezpečnostních standardů.

Spolehlivá ochrana

Omezovače otevření chrání závěsovou stranu před poškozením způsobeným úderem o ostění nebo nekontrolovaným pohybem křídla, který může být vyvolán průvanem nebo chybami v ovládání. Tím se prodlužuje životnost oken. Četnost údržby nebo oprav se díky použití omezovačů otevření výrazně snižuje. Omezovače otevření od společnosti Roto rovněž splňují nejvyšší standardy ochrany proti korozi. Kdispozici jsou varianty s funkcí brzdy, tlumiče a dorazu nebo bez něj, s uzamykatelnou funkcí dorazu, s dorazem umožňujícím jeho překonání nebo s koncovým dorazem s gumovým tlumičem a také zvláště krátká varianta určená pro větrací klapky.

Protože omezovače otevření Roto lze vždy použít vpravo / vlevo, nevyžadují mnoho skladovacího prostoru a odlehčují logistice závodu při výrobě oken. Efektivní a bezpečnou montáž omezovačů podporuje podrobná dokumentace dodávaná výrobcem. Ve většině případů se nešroubují, ale upínají do profilu.