Skip to main content

„Roto NX“ pro všechny materiály rámů

Leinfelden-Echterdingen – Roto Frank Fenster- und Türtechnologie uvádí na trh nový křídlový závěs pro hliníkové profily s eurodrážkou 16 mm pro otvíravě-sklopné kování „Roto NX". Podle výrobce je výjimečnou vlastností nové závěsové strany „Roto NX | A16" obzvláště široká škála použití. K dispozici jsou varianty pro standardní okna, pro oblouková a šikmá okna i pro balkonové dveře s prahem i bez prahu. Míra shodných komponentů pro více aplikací v systému kování „Roto NX" je vysoká: výrobci, kteří zpracovávají více než jeden materiál rámu, těží z toho, že řadu komponentů, jako je rámové ložisko, lze použít stejně pro plast i hliník. Některé komponenty, jako například integrovaná spárová ventilace, jsou shodné pro všechny materiály rámů. To snižuje náklady na správu skladů a zvyšuje spolehlivost při zpracování.

Flexibilní a efektivní výroba

Společnost Roto, světový lídr na trhu s kováním Tilt&Turn, zajišťuje výrobcům oken optimální plnění převládajících požadavků zákazníků kladených na jejich okna vyrobená ze všech materiálů rámů. Podle výrobce se „Roto NX" s nejnovějším rozšířením sortimentu opět ukazuje jako mezinárodně perspektivní. Ať už jde o velké formáty oken, vysoké hmotnosti křídel, oblouková nebo šikmá okna - s „Roto NX" mohou výrobci flexibilně a hospodárně vyrábět ze všech materiálů rámů. V případě potřeby také v provedení RC 2 nebo RC 3 a na automatizovaných montážních linkách. Bez ohledu na materiál rámu, z něhož je prvek s otvíravě-sklopným kováním „Roto NX" vyroben, zůstává konstrukce nalehávající závěsové strany stejná. Díky tomu systém kování splňuje vysoké estetické nároky. Pro všechny viditelné součásti jsou k dispozici atraktivní povrchy a barvy.

Špičkový výkon z hlediska dlouhodobé funkčnosti a ochrany proti korozi

S novými křídlovými závěsy pro hliníkové profily s eurodrážkou 16 mm dosahují okenní prvky vysoké úrovně funkční spolehlivosti. Integrované ložiskové pouzdro zajišťuje dlouhou životnost. Zabraňuje tření mezi závěsem a čepem rohového ložiska, a tím i opotřebení.

Vytrvalostní vlastnosti „Roto NX | A16" byly testovány s křídly o výšce až 2800 mm a hmotnosti až 150 kg. Všechny prvky prošly zkouškami třídy H3 podle normy DIN EN 13126-8 (20 000 cyklů). Korozní odolnost všech prvků odpovídá nejvyšší třídě 5 podle DIN EN 1670. Certifikace podle QM 328 byla provedena pro hliníkový prvek s rozměry křídla 900 mm na šířku, 2300 mm na výšku a hmotností 150 kg.

Možnost automatizované montáže

Stejně jako mnoho dalších prvků ze stavebnice kování „Roto NX" byl i nový křídlový závěs vyvinut tak, aby byla závěsová strana vhodná jak pro ruční montáž, tak pro zpracování na automatizovaných montážních linkách. Pozice vrtání držáku a rohového ložiska v hliníkovém profilu odpovídají pozici pro okenní prvky z plastu do hmotnosti křídla 130 kg. To podporuje efektivní výrobu i při změně materiálu. 

Volitelný nástavec, s jehož pomocí lze přemístit polohu upevňovacích vrutů pro nový křídlový závěs, dále zvyšuje flexibilitu při výrobě hliníkových oken. Zároveň umožňuje jejich vybavení omezovačem otvírání - což je častý požadavek výrobců hliníkových oken.

Čítať viac