Skip to main content

Dokonalá souhra: kování a těsnění

Leinfelden-Echterdingen – Okna a dveře vybavené vysoce kvalitním kováním a těsněním zlepšují energetickou účinnost budov a zajišťují vysokou úroveň provozního komfortu. Společnost Roto Frank Fenster- und Türtechnologie GmbH (Roto FTT) proto nabízí svým zákazníkům nejen kování, vícebodové zámky, prahy a kliky, ale také vysoce výkonná těsnění pro všechny typy otvírání. 

Zákazníci po celém světě potvrzují přidanou hodnotu, kterou přináší integrované poradenství týkající se všech komponent. Informuje o tom Marcus Sander, generální ředitel společnosti Roto FTT. „Se společnostmi Deventer a Ultrafab se i v divizi těsnění zaměřujeme na špičkovou kvalitu, udržitelnost, design, technickou podporu, spolehlivost a vysoký výkon dodávek."

Velmi těsné a uživatelsky přívětivé

Akvizice skupiny Deventer v roce 2016 a americké společnosti Ultrafab Inc. v prosinci 2022 učinila ze společnosti Roto jednoho z předních světových dodavatelů těsnění pro okna a dveře. Těsnění se vyrábí celkem na sedmi místech. Jejich rozmanitost je obrovská, vysvětluje Eberhard Mammel, vedoucí oddělení přizpůsobení výrobků a marketingu sortimentu společnosti Roto FTT. Díky své konstrukci, použití vysoce kvalitních surovin a sladění těsnění s kováním zajišťují vysokou úroveň těsnosti i při silném větru a prudkém dešti. Snadné používání oken a dveří se navíc zvyšuje, když jsou kování a těsnění vyvinuty společně a přizpůsobeny
konkrétnímu použití.  Vysoce těsné a uživatelsky přívětivé.

Integrovaný vývoj produktů

Posuvný systém „Roto Patio Inowa" s vysokou těsností je mezinárodně úspěšným příkladem výhod integrovaného vývoje výrobků. Speciální konstrukce kování a celoobvodové těsnění Deventer mezi křídlem a rámovým profilem výrazně posunuly způsob posuvného otvírání křídel o hmotnosti až 400 kg. Posuvné systémy založené na systému „Patio Inowa" s možností aplikace ve všech materiálech rámů je zpracováváno renomovanými výrobci po celém světě. 
 

Optimálně koordinované

Výrobci oken a dveří, kteří pracují s kováním a těsněním od společnosti Roto, těží
z integrovaného poradenství týkajícího se obou skupin výrobků. To potvrzuje i severoamerická skupina Kohltech Group. Ta používá těsnění Ultrafab již řadu let.

„Společnost Roto přizpůsobuje své systémové komponenty z řad kování a těsnění požadavkům zákazníka přesně tak, aby jeho dveřní nebo okenní systém z hlediska bezpečnosti a těsnosti splňoval požadované standardní parametry," zdůrazňuje Mammel. 

Kontroly kvality pro zákazníky

Společnosti Deventer i Ultrafab poskytují vysoce kvalitní těsnění včas a v požadovaném množství. V případě potřeby je navrhují a testují podle specifikací zákazníka. Obě společnosti jsou uznávány jako technologická špička a podporují své zákazníky již v rané fázi vývoje výrobku. Jejich poradenství je žádané, když je třeba vyvinout speciální design oken nebo dveří nebo efektivněji organizovat výrobní procesy. Prototypy nového těsnicího profilu vytvářejí společnosti Deventer a Ultrafab v krátké době.

Zákazníci po celém světě mohou své okenní a dveřní systémy podrobit funkční zkoušce ve zkušebních laboratořích společnosti Roto a otestovat koncepci těsnění. Jedná se o „ceněnou službu s uznávanou přidanou hodnotou", říká Mammel. Všechny testy jsou prováděny v souladu s platnými národními a mezinárodními normami a směrnicemi.  Některá zkušební střediska, například v Leinfeldenu-Echterdingenu (Německo) a Kalsdorfu (Rakousko), jsou akreditována. Zákazníci zde proto mohou získat také uznávané certifikáty.

Optimální suroviny pro každou potřebu

Společnosti Deventer a Ultrafab mají rozsáhlé zkušenosti se zpracováním různých plastů. Proto se na zkušené odborníky obracejí i firmy mimo odvětví stavebních prvků, když potřebují obzvláště výkonná těsnění. Výroba je šetrná k životnímu prostředí a probíhá na moderních zařízeních s optimalizovanou spotřebou. Důsledně se podporuje využívání elektrické energie vyrobené z obnovitelných zdrojů. Kvalita výrobků je zajištěna v průběhu celého procesu tvorby hodnot a životního cyklu výrobku.

Na veletrhu Fensterbau Frontale 2024 na stánku Roto 303/304 v hale 1 najdou zájemci kontaktní osoby, které jim poskytnou informace o těsněních a možnostech výrobní technologie.