Skip to main content

Kompletní sortiment Roto „Door“ pro každé vchodové dveře

Leinfelden-Echterdingen – výrobci dveří po celém světě nalézají v portfoliu „Door“ společnosti Roto Frank Fenster- und Türtechnologie GmbH kompletní sortiment pro venkovní dveře z plastu, dřeva a hliníku. Závěsy vchodových dveří, vícenásobné závěrové systémy, prahy a dveřní těsnění Deventer lze jako systémové díly vzájemně přesně sladit, a tím zajistit optimální komfort obsluhy a ochranu proti vloupání, stejně jako zvukovou a tepelnou izolaci.

Díky týmu odborníků „Door Innovation“ specialista na dveřní techniku v posledních měsících dále rozšířil své produktové portfolio a opět posílil své komplexní odborné znalosti v oblasti řešení všech aspektů vchodových dveří. Výsledkem jsou nové dveřní závěsy v programu „Roto Solid“ a nové zámkové systémy v programu „Roto Safe“. Odborné veřejnosti byly poprvé představeny v různých typech budov „Roto City“ na veletrhu „Fensterbau Frontale“. Od té doby jsou všechny veletržní exponáty k vidění také ve virtuálním „Roto City“.

Řada dveřních závěsů “Roto Solid”

Společnost Roto nabízí  našroubovací, válcové a skryté závěsy vhodné pro různé technické požadavky a provedení. Velké rozsahy seřízení usnadňují přizpůsobení požadované v praxi při montáži. Různé barvy a kovové povrchy dveřních závěsů podporují individualitu každých vchodových dveří.

 

Válcové závěsy pro všechny materiály

„Válcové závěsy Solid B“ jsou vhodné pro dveře s krycí výplní křídla a také s vloženou výplní a jsou k dispozici pro všechny materiály. Řada závěsů pro dveře z plastu a ze dřeva zahrnuje dvoudílné a třídílné válcové závěsy o průměru 18 a 22 mm. Tyto závěsy jsou způsobilé pro RC 2. Všechny válcové závěsy lze montovat buď do drážky, nebo do přesahu křídla a jsou vhodné i pro hliníkové dveře s kovací drážkou 16 mm. Portfolio pro hliníkové dveře bylo rozšířeno o závěsy „Solid B | 224 A“ (dvoudílné) a „Solid B | 324 A“ (třídílné). V závislosti na provedení lze realizovat hmotnost křídla až 160 kg.

 

Štíhlá konstrukce závěsů

Všechny varianty mají společné technické a estetické vlastnosti s přidanou hodnotou. Dvoudílné i třídílné závěsy jsou obzvláště štíhlé a mají střídmý design. Povrchy jsou vysoce kvalitní, odolné a atraktivní. Vzhledem k tomu, že seřizovací mechanismy jsou integrovány do válce závěsu, při seřizování závěsu nevzniká mezi křídlovou a rámovou částí závěsu ani spára, ani axiální posun. Kvalitní vzhled závěsů „Solid B“ zůstává zachován.

 

Skrytý závěs nejvyšší kvality

Mnoho známých výrobců hliníkových dveří pracuje se skrytým závěsem „Roto Solid C“, který je způsobilý pro RC 2. Lze jej použít k výrobě dveří otvíraných dovnitř i ven s hmotností křídla až 140 kg. Maximální úhel otevření 110° zajišťuje dostatečnou volnost pohybu ve vstupním prostoru. Trvale spolehlivá funkčnost systému „Solid C“ byla testována dvakrát: Dveřní závěs byl podle normy DIN EN 1191 testován na 400 000 otvíracích cyklů a podle normy DIN EN 1670 zaručuje ochranu proti korozi podle nejvyšší třídy 5.

 

Optimalizovaný modul výškového seřízení

Funkce „FixClick“ systému „Solid C“ minimalizuje množství práce spojené se zavěšením křídla. Montéři také oceňují zejména rychlé nastavení výšky pomocí centrálního seřizovacího bodu. Nejnovější verze modulu pro nastavení výšky zaujme svým tvarem a ještě lepším vizuálním začleněním do celkového vzhledu hliníkových dveří, stejně jako zjednodušeným zpracováním a montáží.

 

Modulární závěrové systémy „Roto Safe“

Výrobní program, který je přizpůsoben všem materiálům, zahrnuje řešení ovládaná klíčem a klikou, mechanicko-automatické závěrové systémy s desetiletou zárukou na funkčnost a elektromechanické dveřní zámky.

 

Automatické uzavírání bez klíče zajišťuje vysokou úroveň komfortu a bezbariérový přístup. Tuto funkci nabízí jak mechanicko-automatický systém „Roto Safe A | Tandeo“, tak elektromechanický systém „Roto Safe E | Eneo A“. Oba jsou standardně vybaveny třemi automaticky výsuvnými bezpečnostními závěrovými body. Západka v hlavním zámku a automatické silové klíny se současně zasunou do rámových dílů a jsou okamžitě chráněny proti zpětnému tlaku. Plné pojistné krytí tak platí i v případě, že jsou dveře pouze „zavřeny“.

 

Automatické otvírání

Elektromechanický vícebodový závěrový systém „Roto Safe E | Eneo A“ se díky výkonnému motoru předmontované pohonné jednotky také automaticky odemyká. Motor zajišťuje velmi krátkou dobu odemykání a pracuje obzvláště tiše a rychle. Jeho připojení Plug & Play usnadňuje montáž.

 

Snadné funkční zdvojení

Výrobci, kteří mají na skladě mechanicko-automatický závěrový systém „Tandeo“, mohou nyní svým zákazníkům nabídnout možnost upgradu na elektromechanický zámek dveří. „Tandeo Upgrade-Kit“ je samostatná pohonná jednotka pro elektromechanické odemykání vstupních dveří. Díky připojení Plug & Play lze pohonnou jednotku velmi snadno připojit k mechanicko-automatickému vícebodovému závěrovému systému „Roto Safe A | Tandeo“. Automatické nastavení pohonné jednotky se po montáži aktivuje pomocí mikrospínače. Následnou kalibrací jednotka sama zkontroluje, jak je třeba ji nastavit, aby odpovídala stávající mechanice.

 

Volitelná elektronika

Systém kontroly přístupu Roto „ZKS 4v1“ je ideálním doplňkem elektromechanického vícebodového závěrového systému „Eneo A“. Kombinuje čtyři možnosti otvírání v jednom zařízení a otvírá dveře prostřednictvím Bluetooth pomocí mobilního telefonu, skenování prstu, RFID nebo zadáním číselného kódu.

 

Maximální efektivita

Aby Roto co nejlépe podpořilo  štíhlou logistiku a řízení zásob výrobců dveří, sází také v segmentu dveřních zámků na modulární strukturu „Roto Safe“. Důkaz: standardní rámové díly lze nyní použít i u nových vícebodových závěrových systémů „Tandeo“ a „Eneo A“. To znamená, že rámový díl lze kombinovat s celkem pěti různými přídavnými závěrovými systémy.

 

Inovace dvoukřídlých vstupních dveří

Nabídka komponent byla rozšířena o "štulpový převod Standard" určený pro dveře ze dřeva a plastu, který je způsobilý pro RC 2. Lze jej použít až do výšky křídla 3 000 mm v drážce s možností kombinace se všemi vícebodovými závěrovými systémy Roto. Vzhledem k širokému spektru použití jej výrobce označuje také jako modulární systém pro minimalizaci skladových zásob.

Druhé  křídlo lze uzavřít a otevřít pomocí boční páky, aniž by bylo nutné se ohýbat. Pojistka chybného ovládání zajišťuje větší bezpečnost. Tato umožní uzavření křídla otevíraného jako první pouze tehdy, když je boční páka štulpového převodu zasunutá a hlavní západka blokuje posuvné táhlo křídla otevíraného jako druhé.