Skip to main content

Programy kování Roto pro širokou škálu posuvných systémů

Leinfelden-Echterdingen – V mnoha regionech naráží rostoucí celosvětová poptávka po obytném prostoru na omezenou nabídku místa. Posuvná okna a dveře jsou zde řešením, protože zajišťují efektivní využití omezených prostorových zdrojů a zároveň poskytují také velkou míru transparentnosti. Portfolio výrobků okenní a dveřní technologie Roto zahrnuje kování pro všechny typy posuvného otvírání: ať už jde o zdvižně-posuvné, sklopné, skládací nebo paralelně posuvné systémy - výrobce nabízí pro každý materiál program výrobků s ověřenou kvalitou. Spolehlivost technologie kování vedla k tomu, že společnost Roto generuje neustálý růst i v segmentu posuvného trhu. Na veletrhu Fensterbau Frontale se návštěvníci mohli seznámit s celosvětově úspěšnými variantami posuvného kování v různých typech budov „Roto City“.

„Roto Patio Inowa“ chytré a velmi těsné

Během několika let se například chytré paralelně posuvné kování „Roto Patio Inowa“ stalo jedním z celosvětově nejúspěšnějších systémů výrobce. Toto posuvné kování s inovativní technologií je první svého druhu. Díky aktivnímu ovládání po celém obvodu umístěných závěrných bodů dosahují posuvné systémy s kováním „Inowa“ takové těsnosti, jakou jinak známe pouze u oken typu Tilt&Turn. I v extrémních povětrnostních podmínkách a ve vícepodlažních budovách s vysokým zatížením větrem poskytuje systém spolehlivou ochranu proti průvanu, dešti a vnějšímu hluku. Při zavřeném křídle je celé kování ukryto mezi křídlem a rámovým profilem. Několik málo součástí, které jsou viditelné, když je křídlo otevřené, má dokonalý tvar.

Trojnásobné maximum

Maximální komfort ovládání, maximální oblast použití, maximální rozmanitost: verze „Roto Patio Inowa | Max“, která byla k vidění na veletrhu Fensterbau Frontale, je vhodná pro všechny posuvné prvky od malých až po velké a nabízí maximální snadnost použití i při výšce křídla až 3 600 mm nebo šířce křídla až 3 000 mm. Základem je na kuličkovém ložisku uložený, výškově seřiditelný vozík s integrovanými kartáči a komfortní čep, který je rovněž uložen na kuličkovém ložisku. Obojí minimalizuje valivé tření při pohybu křídla.

„Inowa | Max“ unese zátěž až 400 kg a umožňuje výškové seřízení  -1 až +3 mm. Všechny varianty kování pro systémy plast, dřevo a dřevo/hliník jsou vybaveny komfortním čepem ve středním dílu. U hliníkových profilů pak dvoudílným, rovněž na kuličkovém ložisku uloženým komfortním ovládaným čepem.

Větší komfort a bezpečnost

Další zvýšení komfortu zajišťují tzv. „Soft funkce“. Při otvírání a zavírání jemně zabrzdí křídlo před dosažením koncové polohy. Nespočet návštěvníků veletrhu využilo možnosti ovládat a vyzkoušet si různé formáty, materiály rámu a hmotnostní třídy od společnosti „Inowa“ na veletrhu Fensterbau Frontale. Prvky ze všech materiálů  lze vyrábět  s „Inowa“ a „Inowa | Max“ také v souladu s třídou odolnosti RC 2. Důkazem jsou úspěšně absolvované zkoušky mnoha systémů z plastu, dřeva a hliníku.

„Roto Patio Alversa“ minimální, univerzální

Díky velkému počtu shodných dílů je posuvný systém „Roto Patio Alversa“ obzvláště oblíbený u výrobců, kteří vyrábějí své otvíravě sklopné prvky s „Roto NX“ nebo „Roto AL“, protože univerzální centrální závěr pochází z těchto otvíravě sklopných systémů. Vozík, kluzné nůžky a sady kolejnic lze použít pro několik variant. To znamená větší standardizaci a menší počet dílů, což výrazně snižuje skladovací a logistické náklady výrobce oken.

Jeden systém kování - čtyři varianty

Díky systému „Roto Patio Alversa“ lze na stejné výrobní lince hospodárně vyrábět jedno sklopně-posuvné a tři paralelně posuvná řešení ve všech materiálech, včetně různých funkcí větrání, jako otvíravě sklopná okna. Společným znakem všech variant je kombinace paralelně posuvného a sklopného větrání.

U sklopné a posuvné varianty „Alversa | KS“ probíhá výměna vzduchu prostřednictvím sklopné polohy větrání. „Alversa | PS“ umožňuje větrání pomocí štěrbinové celoobvodové ventilace, volitelně také v souladu s RC 2. „Alversa | PS Air“ a „Alversa | PS Air Com“ mají sklopné větrání. Paralelně posuvná varianta „Alversa | PS Air Com“ nabízí obzvláště snadné ovládání: křídlo se automaticky vyklopí otočením kliky - bez nutnosti manuálního tlaku proti křídlu.

Ochrana proti vloupání s osvědčenou technologií

Všechny čtyři varianty „Alversa“ zajišťují odolnost v souladu s RC 2 především díky použití čtyř dílů, které výrobci znají také z portfolia kování Roto Tilt&Turn: bezpečnostní hřibové závěrné čepy namontované kolem rámu, stabilní, vícenásobně přišroubované bezpečnostní rámové uzávěry, uzamykatelná klika a skrytá ochrana proti odvrtání namontovaná v drážce kování. Výšku a přítlak bezpečnostních závěrných čepů V lze seřídit. Systémy „Alversa“ lze také integrovat do poplašných systémů proti vloupání pomocí montáže senzorů z programu Roto-Com-Tec.

„Roto Patio Lift“ pro standardní a úzké profily

Výrobci zdvižně-posuvných systémů mají k dispozici kování „Roto Patio Lift“, které přesvědčí svým mimořádně hladkým chodem a snadnou obsluhou i ve vysokých hmotnostních třídách do 400 kg. Centrální díly vozíků jsou vyrobeny z jakostní oceli, zatímco kolečka uložená na kuličkových ložiskách pak z obzvláště kvalitního plastu. Tím je zajištěna maximální životnost. Varianty „Lift“ jsou k dispozici pro konstrukční prvky z hliníku a plastu a pro mnoho běžných standardních a úzkých profilů s šířkou drážky 16, 18 a 22 mm.

Závěrný čep pro štěrbinovou ventilaci umožňuje větrání místnosti bez průvanu. Tlumiče standardně integrované do převodu zabraňují prudkému odskoku kliky a zajišťují větší bezpečnost při ovládání těžkých křídel o hmotnosti 300 kg a více. Zároveň zvyšují jednoduchost montáže ve výrobě.

Třída ochrany proti korozi 5 a více

Zdvižné a posuvné kování „Roto Patio Lift“ bylo testováno v souladu s třídou odolnosti H3 podle normy EN 13126. Standardní ochrana proti korozi již odpovídá třídě 5 podle DIN EN 1670, zatímco pro oblasti s vyššími požadavky na ochranu proti korozi jsou k dispozici vozíky „Stainless Steel Plus“. Ty zajišťují dlouhodobě bezchybnou funkčnost systému i v přímořských oblastech.

Jednoduché, elegantní a bezpečné

Volitelně dodávaná výbava „DesignLocking“ z programu kování "Lift" zajišťuje kvalitní vzhled a větší komfort. Závěrný čep na straně převodu nevyčnívá do oblasti průchodu. Rámové uzávěry „DesignLocking“ jsou integrovány do rámu, což zajišťuje jejich estetický vzhled.

Toto kování je kompatibilní s RC 2 díky použití ochrany proti odvrtání, ochrany proti vysazení a uzamykatelné klice. Dveřní převody jsou standardně předvybaveny pro montáž cylindrických vložek.

Optimálně sladěné kování a těsnění

Výrobci oken po celém světě mají možnost zakoupit od Roto nejen technologii kování, ale také vysoce kvalitní těsnicí profily pro své posuvné systémy. Výrobce mluví o „dokonalé shodě“ obou dílů: kování a těsnění lze vzájemně optimálně sladit pro konkrétní aplikace a lze je také přizpůsobit příslušnému profilovému systému. Společnost garantuje maximální spolehlivost dodávek po celém světě pro všechny díly kování a těsnicí profily.

Všechny posuvné exponáty vystavené ve Fensterbau Frontale jsou integrovány do virtuálního „Roto City“. Regionální prodejní poradce Roto poskytne  zájemcům informace pro práci s různými systémy posuvného kování.

Čítať viac