Skip to main content

Estetické otvíravé kování pro plošně lícované hliníkové profilové systémy

Leinfelden-Echterdingen – Skryté kování "Roto AL Designo" používají renomovaní výrobci k výrobě designových hliníkových oken včetně robustních konstrukcí. Společnost Roto Fenster- und Türtechnologie, světová jednička na trhu s kováním pro otvíravě sklopné systémy, vyvinula kování "AL Designo STS" speciálně pro plošně lícované systémy s drážkou v rámu  V. 01. Od jeho uvedení na trh v loňském roce poptávka po tomto typu kování neustále roste. Stavební subdodavatel proto nyní rozšiřuje sortiment o otvíravé kování, které umožňuje výrobu i velmi malých otvorových prvků od šířky 250 mm a výšky 520 mm, bez omezovače šířky sklopení.

Economical production of small or slim elements

Díky novému otvíravému kování mohou výrobci vyrábět jednoduše a efektivně: při upevňování nůžek a rámového ložiska montér nejprve zatluče montážní klíny a poté použije pouze jeden fixační šroub. Vzhledem k tomu, že je přitom použito jen několik málo dílů, lze otvíravé kování zpracovávat obzvlášť hospodárně. Video s montáží je k dispozici na adrese ftt.roto-frank.com/en/iv-al-designo-sts/.

Plný komfort i při malém volném rozměru

Kinematika "AL Designo STS", optimalizovaná pro systémy s plošně lícovanými profily, umožňuje bezkolizní otvírání okenního křídla nebo větrací klapky až do úhlu 100°. Tlumicí součásti snižují hluk vznikající při ovládání stavebního prvku.

Nejlepší ochrana proti korozi

Lisované díly všech komponent řady "AL Designo STS" jsou vyrobeny z ušlechtilé oceli a odpovídají korozní třídě 5 podle normy DIN EN 1670. Jsou tak správnou volbou i v případech, kdy jsou kování a okna vystavena extrémním povětrnostním podmínkám a zvláštnímu zatížení. Nové otvíravé kování bylo rovněž úspěšně certifikováno podle J/GT 125 a DIN EN 13126 část 8 třídy H3.

Různé varianty uzavření a omezovačů otvírání

Nová závěsová strana je kompatibilní s mnoha díly ze stavebnicového systému kování "Roto AL" a různými Roto omezovači otvírání. Protože je "AL Designo STS" již prezentováno ve virtuálním "Roto City", mohou si zde zájemci za účasti odborného zástupce kdykoli prohlédnout veškeré technické informace a naplánovat individuální řešení kování. Technická dokumentace IMO 575 pro rozšířenou řadu kování "AL Designo STS" je nyní k dispozici na webových stránkách Roto na adrese media.ftt.roto-frank.com.

Uživatelé skrytého otvíravě sklopného kování "AL Designo" potřebují jen několik přídavných dílů, aby mohli v rámci štíhlé logistiky pracovat také s kováním "AL Designo STS" pro plošně lícované profilové systémy. "AL Designo" a "AL Designo STS" zůstává skrytě uloženo i ve velmi úzkých profilech.